Bruno Mars - životopis

8. února 2012 v 15:47 | KnedlikMars

Vlastní jméno: Peter Gene Herdandez
Datum narození: 8. 10. 1985
Místo narození: Honolulu, Hawaii (USA)
Povolání: zpěvák, kytarista, skladatel
Výška: 175 cm
Znamení: Váhy
Nástroje: kytara, bubny, zpěv, klávesy
Sourozenci: jeden bratr a čtyři sestry
(bratr Eric a sestry Jaime "Kailani", Tiara, Tahiti a Presley)

Bruno Mars, vlastním jménem Peter Gene Hernandez, narozený 8. října 1985, je americký zpěvák, autor písní a hudební producent. Pochází z Waikiki(Hawaii), ale po ukončení střední školy se přestěhoval do Los Angeles. Je známý jak pro své vlastní mezinárodní hity jako Just The Way You Are nebo Grenade, ale také i pro své featuringy na písních "Nothin\' on You" od rappera B.o.B, "Billionaire" od Travieho McCoye. Jako producent se podílel na tvorbě hitů "Right Round" od Flo Ridy a "Wavin\' Flag" od K\'naan. 14. října 2010 vydal svoje debutové album, Doo-Wops & Hooligans.

Bruno Mars se narodil Peterovi a Bernadette "Bernie" Hernandezovým, jejichž předci pocházeli z Portorika a Filipín. Byl jedním z šesti dětí této hudební rodiny (otec muzikant, matka hula tanečnice). Když byly Peterovi 2 roky, začal mu jeho otec říkat Bruno, podle amerického wrestlingového zápasníka Bruna Sammartina, se kterým měli podle jeho otce stejně buclaté tváře. (A jeho druhé umělecké jméno Mars je podle jeho oblíbené planety Mars) V té době byli jeho vzorem takoví zpěváci, jako třeba Michael Jackson nebo Elvis Presley. V roce 1990 Mars vystupoval v pořadu MidWekk jako "Malý Elvis". V roce 2003, po dokončení President Theodore Roosevelt High School, se odstěhoval jako 17letý mladík do Los Angeles, aby se mohl věnovat své hudební kariéře.

Krátce po přestěhování do Los Angeles Mars zpíval v Motown Recods, což ale k ničemu nevedlo. Nicméně tyto zkušenosti se ukázaly být prospěšné pro jeho kariéru, když se setkal se skladatelem a producentem Philipem Lawrencem. Tehdy spolu a s Arim Levinem psali písně a založili produkční tým The Smeezingtons. V roce 2006 představil Lawrence Marse jeho budoucímu manažerovi z Atlantic Records, Aaronu Bay-Schuckovi. Poté, co ho slyšel zpívat pár písniček s kytarou, chtěl okamžitě podepsat smlouvu, ale nakonec trvalo tři roky, než se tak stalo. Mezitím ale Bay-Schuck najal Marse a The Smeezingtons k psaní a produkování písní pro umělce, kteří již pro Atlantic Records nahrávali. Podle Bay-Schucka v rozhovoru pro HitQuarters Mars uvedl, že ačkoli jeho konečný cíl měl být sólový umělec, byl ochotný psát a produkovat pro ostatní umělce, aby tak přispěl ke zlepšení jeho psaní písní, což mu pomohlo objevit sama sebe.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama